Mikołajki 2023

6 grudnia to szczególny dzień, w którym świętujemy pamięć św. Mikołaja, patrona bezinteresownej dobroci. Magiczny dzień, przepełniony radością, życzliwością i szczęściem. Już od wczesnych godzin rannych na dziedzińcu szkoły Mikołaj częstował dzieci słodkościami ufundowanymi przez Radę Rodziców. W szkole panowała radosna atmosfera. Uśmiechnięci uczniowie przybywali do szkoły ubrani w świąteczne stroje i gadżety. Początek i zakończenie lekcji obwieszczała zimowa piosenka. W holu odświętnie przybrana stała choinka, która zostanie z nami przez dłuższy czas. Od godziny 09:00 poszczególne grupy wiekowe podążały do auli szkolnej, by tam wysłuchać mikołajowego montażu słowno-muzycznego zaprezentowanego przez uczniów. Nad przygotowaniami i przebiegiem inscenizacji czuwały panie Kinga Szczechla i Sylwia Wojenkowska. Wreszcie o godzinie 10.00 zawitał na boisko szkolne Mikołaj wraz z towarzyszącymi mu Śnieżynkami. Przybył, tradycyjnie, z cukierkami i serdecznymi uśmiechami od Burmistrza Miasta Pana Józefa Blanka. Oczekiwanego gościa entuzjastycznie powitali zebrani. Duże zainteresowanie wzbudził duży worek z prezentami. Mikołaj nie zawiódł zebranych, obdarował każdego słodyczami, jednocześnie obiecując powrócić 24 grudnia. Zwieńczeniem tego radosnego dnia było wspólne zdjęcie z Mikołajem. Dzisiejsze lekcje przebiegły w miłej świątecznej atmosferze, a dominującym tematem były oczywiście Mikołajki. Wkroczyliśmy w najpiękniejszy w roku kalendarzowym czas – czas przedświąteczny – przepełniony radością i oczekiwaniem na święta, na spotkania z najbliższymi, na chwilkę odpoczynku i wytchnienia od nauki i pracy. To był naprawdę piękny dzień 🎅🎁🎀🎄