Bajka w języku niemieckim

15.01.2024 r. uczniowie klasy VII naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie świąteczne w języku niemieckim. Józef, Maryja, anioł, pasterze oraz narrator to role, w które wcieliła się młodzież. Aktorzy mówili w języku niemieckim, jednocześnie tłumacząc kwestie na język polski. Dzięki takiej technice, nawet najmłodsze dzieci słuchały w skupieniu przedstawienia teatralnego. Całość dopełniła oryginalna ekologiczna dekoracja, piękne utwory muzyczne oraz odpowiednio dopasowane stroje. Uczniowie zagrali spokojnie, bez tremy i z pełnym zaangażowaniem. Wydarzenie wpisuje się w szereg działań naszej szkolnej społeczności na rzecz #WOŚP. Przed przedstawieniem uczniowie zasilili szkolną puszkę orkiestry. Uczniów do występu przygotowały panie germanistki: Grażyna Zakrzewska i Maja Orzechowska. Dziękujemy za ogromne emocje, których dostarczyła nam to wspaniałe przedstawienie.