Obchody Dnia Chorego w naszej szkole

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego – dedykowany osobom starszym, chorym i  samotnym oraz ich opiekunom. Ustanowił go w 1992 roku papież, Święty Jan Paweł II. Tegoroczny XXXII Światowy Dzień Chorego obchodzony był pod hasłem „Nie jest dobrze, by człowiek był sam” Leczyć chorego przez leczenie relacji to nic innego, jak towarzyszenie najsłabszym w ich cierpieniu.

Dzień Chorego jest doskonałą okazją do okazania naszego wsparcia tym wszystkim, którzy towarzyszą chorym na co dzień.

Uroczystość rozpoczęła się w nowomiejskiej bazylice Mszą Świętą koncelebrowaną, podczas której księża udzielili sakramentu namaszczenia chorych. Następnie wszyscy chętni przeszli do naszej szkoły, gdzie powitała ich Dyrektor Pani Ewelina Niścigorska-Bojarska. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Andrzej Nadolski z radnymi, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Dariusz Andrzejewski, Ksiądz Proboszcz Zbigniew Markowski z Księdzem Rezydentem. Ciepłe słowa do zebranych skierował Burmistrz Miasta Pan Józef Blank. Wyraził zadowolenie z obecności tak licznego grona gości. Życzył zebranym zdrowia, wielu powodów do radości oraz zapewnił o swoim wsparciu dla naszych seniorów.

 W sali gimnastycznej czekał na przybyłych gości tradycyjny poczęstunek oraz występy artystyczne dzieci z oddziałów przedszkolnych. Dodatkową  atrakcją były występy wokalne uczennic z  klasy III a – Weroniki Kopyczyńskiej, Oliwii Kopisteckiej i Zuzanny Kamińskiej oraz uczennicy z klasy VI a – Julii Kłosowskiej oraz taniec, który zaprezentowała grupa taneczna z naszej szkoły.

Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przy akompaniamencie pana Andrzeja Kwietnia.

Organizatorami tego wyjątkowego dnia był Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Parafia pw. św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim.

Biesiadę przygotowały Panie: Marlena Malinowska, Sabina Papis-Tessmer, Grażyna Zakrzewska, Teresa Łukwińska oraz Pan Michał Raczkowski, a poprowadziła Pani Justyna Suwińska.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Dnia Chorego, a nade wszystko jego uczestnikom, którzy tak licznie przybyli na spotkanie.

Do zobaczenia za rok!