Dove Self-Esteem – Budowanie Pozytywnej Samooceny w naszej szkole

Nasza szkoła przystąpiła do programu Dove Self-Esteem – Budowanie Pozytywnej Samooceny. Program przygotowany został przez psycholożkę i psychoterapeutkę Małgorzatę Ohme.   Niska samoocena oraz lęk dotyczący własnego wizerunku sprawia, że nastolatkowie powstrzymują się przed ukazaniem swojego potencjału. Wpływa to przede wszystkim na zdrowie, relacje, a także na wyniki w nauce. W ramach projektu na terenie naszej szkoły będą podejmowane działania mające na celu rozwiązać problem niskiej samooceny i negatywnego postrzegania swojego ciała u uczniów naszej szkoły. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie nauczą się m.in.:

  • Dostrzegać piękno w sobie oraz drugim człowieku.
  • Dowiedzą się, że piękno to nie tylko wygląd, ale również charakter, cechy osobowości czy też pasje.
  • Nauczą się jak definiować swoje mocne strony oraz pozytywnie o sobie myśleć.

Uczniowie będą mieli również okazję nauczyć się rozpoznawać toksyczne treści w internecie, a przede wszystkim w mediach społecznościowych oraz dowiedzą się, jak radzić sobie z emocjami pojawiających się pod wpływem takich treści. Zrozumieją, że nasza samoocena nie zależy od innych tylko to my sami kształtujemy pozytywne myślenie o sobie.

Mamy nadzieję, że uczniowie dzięki udziałowi w programie rozwiną umiejętności, które pomogą im w  prawidłowym postrzeganiu siebie i budowaniu pozytywnej relacji ze swoim ciałem.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Pani Wiktoria Kłosowska – szkolny psycholog.