Mistrzostwa Szkoły w Szachach za nami

Zawodu szachowe uczą współzawodnictwa, współpracy i sportowej rywalizacji. Szachy to przede wszystkim świetny sposób na nauczenie dzieci nie tylko podstaw strategii, ale także strategicznego myślenia i pracy zespołowej. Ponadto mogą również pomóc rozwinąć umiejętności społeczne, takie jak cierpliwość, wytrwałość i dyscyplina. Konkursy szachowe to nie tylko świetny sposób na naukę gry w szachy, ale także rozwijanie umiejętności w innych dziedzinach, takich jak matematyka i nauki ścisłe. Gra w szachy to wspaniała alternatywa dla gier komputerowych.

Dlatego dziś w naszej szkole odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkoły w szachach. Impreza ta już na stałe wpisała się do kalendarza szkolnych imprez, a jej pomysłodawcą i koordynatorem jest Pani Justyna Neumann – nauczycielka tej królewskiej gry w naszej szkole.

Do rywalizacji w duchu fair play przystąpiło 31 uczniów – 20 w kategorii klas I-III, a 11 w kategorii klas IV-VII.

Nad sprawnym przebiegiem mistrzostw czuwał trener – pan Feliks Stachewicz – wybitny nowomiejski szachista.

Emocje sięgnęły zenitu, a uczestnicy osiągnęli szczyty swoich możliwości.

Najlepsi z najlepszych w klasach I-III to:

– Tomasz Szwaracki – I miejsce,

– Maksymilian Zdrojewski – II miejsce,

– Tomasz Jeżewski – III miejsce.

W kategorii klas IV-VII na pierwszym miejscu uplasował się Ksawery Szwaracki, na drugim – Szymon Uniatowski, a trzecie miejsce na podium zajął Franciszek Kasprowicz.

Wszyscy pozostali uczestnicy zajęli zaszczytne IV miejsca 🙂

Zwycięzcy otrzymali puchary, a pozostali uczestnicy – dyplomy pamiątkowe.

Uczniom gratulujemy umiejętności i życzymy kolejnych sukcesów.