„Co by było, gdyby nie było pszczół?”

„Co by było, gdyby nie było pszczół?”- obejrzeniem inscenizacji pod tym tytułem, uczniowie naszej szkoły rozpoczęli dzisiejsze obchody Światowego Dnia Ziemi. Przewodnim problemem, który został tym razem poruszony przez małych ekologów z klasy III a, była trudna sytuacja pszczół we współczesnym świecie, pełnym szkodliwych pyłów i toksyn oraz rola tych małych owadów, jaką odgrywają w życiu człowieka. Dzieci wcielając się w rolę pszczół, motyli i innych owadów, wyjaśniły, co oznaczają różne ich zachowania, które wydają się ludziom groźne i niebezpieczne, jak np. rój i żądlenie. Widownia dowiedziała się, że dzięki pszczołom mamy nie tylko miód, ale też zapylone kwiaty, które później wydają owoce. Mamy nadzieję, że każdy uważny słuchacz po obejrzeniu naszego przedstawienia, potrafi już odpowiedzieć na pytanie ” Co by było, gdyby nie było pszczół?” W czasie inscenizacji można było wysłuchać pięknej, nastrojowej muzyki ” Cztery pory roku – Wiosna” Vivaldiego oraz piosenek „S.O.S. dla planety” i „Pszczółki Mai” w mistrzowskim wykonaniu naszych klasowych solistek. Na koniec wszystkie owady – dzieci zostały zaproszone do wspólnego tańca na „Bal u Mai”. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy III a pod kierunkiem wychowawczyni – Małgorzaty Gołębiewskiej. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu spektaklu i pięknych kostiumów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *