Niebieskie igrzyska

16 kwietnia 2024 r. nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w „Niebieskich Igrzyskach” organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim. Olimpiada jest formą obchodów „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”, która ma charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Niebieskie Igrzyska pokazują, że każdy może być sportowcem i ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Uczniowie poprzez sport i wspólną zabawę uczyli się akceptacji i szacunku do drugiej osoby. W tym dniu wszyscy ubrani byli na niebiesko, okazując tolerancję i wsparcie osobom ze spektrum autyzmu. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział we wszystkich konkurencjach sportowych. Relacja fotograficzna mówi sama za siebie – wszyscy uczestnicy „Niebieskich Igrzysk” świetnie się bawili. Dziękujemy Organizatorowi Szkole Podstawowej nr 1 za zaproszenie do tej, jakże pięknej oraz radosnej inicjatywy i miło spędzony czas.