Sportowy Turniej Miejski „Burmistrz dzieciom”

W czwartek 04.04.2024 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Sportowy Turniej Miejski „Burmistrz dzieciom” Jestem sprawny na 6. W sportowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie klas I-III. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Pan Józef Blank. Trzy 8 – osobowe reprezentacje szkoły wzięły udział w konkurencjach, takich jak: unihokej, wyścig ze skakanką, bieg z woreczkami, skoki kangura, wyścig z piłką lekarską i pokonywanie różnych przeszkód. Klasa III a zajęła zaszczytne II miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i medale pamiątkowe, które wywołały uśmiechy na twarzach dzieci. Dodatkowo każdy zawodnik otrzymał słodki poczęstunek w postaci muffinki, a także ciepłą herbatę. Chcemy nauczyć dzieci zabawy fair play, zainspirować je do aktywnego wypoczynku, a także wpoić możliwość owocnej współpracy między rówieśnikami i współzawodnictwa.