Spotkanie z pszczelarzem

Dzisiaj uczniowie klas 0 – 3, w ramach zajęć z preorientacji zawodowej, uczestniczyli w spotkaniu z wyjątkowym gościem. Odwiedził nas pan Grzegorz Jabłoński , który jest zawodowym pszczelarzem, prowadzi rodzinną pasiekę w Łąkorzu.
Pan Grzegorz powitał nas w stroju pszczelarza, czym wzbudził u dzieci duże zaciekawienie tematyką spotkania. W pierwszej części swego wykładu pan pszczelarz opowiedział o życiu pszczół, ich hierarchii w ulu. Dzieci obejrzały slajdy ze zdjęciami pszczół, wytworów ich pracy. Następnie został zaprezentowany model ula, jego wnętrze oraz narzędzia, którymi posługuje się pszczelarz w swojej pracy. Z wielką radością dzieci przyjęły propozycję założenia stroju pszczelarza. Było przy tym dużo uciechy.
Wykład pana Grzegorza był bardzo ciekawy i pouczający. Dzieci dowiedziały się, że dzięki pracy pszczół mamy nie tylko miód, ale również zapylone kwiaty, które potem owocują. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie wzbudziło zainteresowanie zawodem pszczelarza. Dziękujemy serdecznie panu Grzegorzowi za poświęcenie nam swego cennego czasu oraz za zaciekawienie dzieci tematyką roli pszczół dla człowieka i przyszłego życia.
Koordynatorem spotkania była pani Małgorzata Gołębiewska z pomocą pani Justyny Suwińskiej.