I Gminne Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP gminy Kurzętnik

W dniu 9 marca br. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców i dziewcząt (zespoły pięcioosobowe) działające przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim wzięły udział w I Gminnych Halowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP gminy Kurzętnik.

Organizatorem był samorząd gminy Kurzętnik oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kurzętniku.

Dh Mirosław Ochlak był sędzią głównym tych zawodów.

Zespoły, składające się z dzieci uczęszczających do naszej szkoły, wystąpiły gościnnie, poza konkursem. Był to doskonały sprawdzian w rywalizacji z innymi drużynami, które w większości przypadków średnią wieku miały wyższą od naszej ekipy. Chłopcy i dziewczęta otrzymały pakiet żywnościowy, upominek oraz medale za udział sfinansowane z funduszy samorządu miejskiego Nowego Miasta Lubawskiego oraz OSP w Nowym Mieście Lubawskim.

Drużyny zostały uhonorowane przez organizatorów pucharami i dyplomami za udział. W czasie zawodów opiekę nad naszymi drużynami sprawowali dh Mirosław Ochlak oraz dh Antoni Czupryński.

Start można uznać za udany, ponieważ zawodniczki i zawodnicy mogli zmierzyć się w bezpośredniej rywalizacji z innymi drużynami. Wyniki w większości przypadków osiągnięto lepsze niż podczas treningów. Dzieciom w trakcie zawodów towarzyszyło liczne grono rodziców. Skład drużyny dziewcząt:

– Maja Balicka

– Julia Banc

– Maja Strzymska

– Klaudia Strzymska

– Zuzanna Żurańska

Skład drużyny chłopców:

– Franciszek Kasprowicz

– Kacper Podkowski

– Aleksander Kowalsk

– Jan Kalinowski

– Serhii Zhambrowskji

Drużynę w naszej szkole prowadzi Dh Mirosław Ochlak. Dziękujemy za wszelkie działania na rzecz naszych uczniów!